Opłacając czynsz regularnie, unikamy zadłużenia!

Najem mieszkania lub lokalu użytkowego z zasobów komunalnych wiąże się z opłatami czynszowymi – płaconymina rzecz Miasta Rybnik, oraz z opłatami za media – uiszczanymi do dostawców wody, energii elektrycznej i gazu.

Wysokość czynszu obliczana jest na podstawie Uchwały Rady Miasta Rybnika. Opłaty czynszowe dla najemcy ustalane są indywidualnie, na podstawie obowiązujących stawek, z uwzględnieniem współczynników – sprawdź jakich.

Różne są sytuacje życiowe i czasem, mimo szczerych chęci, lokator nie jest w stanie regularnie opłacać czynszu. Warto w odpowiednim momencie skontaktować się z ZGM i ustalić indywidualne rozwiązanie dla Ciebie! Wszystko po to, aby uniknąć narastającego zadłużenia i w konsekwencji eksmisji. Pamiętaj, że chcemy pomóc Tobie w spłacie powstałego zadłużenia czynszowego i przygotowaliśmy kilka rozwiązań tej sytuacji!

Pamiętaj, że każdy kolejny dzień opóźnienia w zapłacie czynszu, powoduje naliczanie odsetek. Nie wpadnij w spiralę zadłużenia, która może zakończyć się eksmisją Twojej rodziny z zajmowanego lokalu!

Spotkaj się z nami, a wspólnie zastanowimy się… jak spłacić dług?

 

Rozłóż zadłużenie na raty

Spłać zadłużenie w formie świadczenia rzeczowego

Obniż wysokość czynszu

Uzyskaj dodatek mieszkaniowy

Udostępnij: